Aktualności » Msza Św. na Cmentarzu Powstańców Warszawy

Po oficjalnych obchodach organizowanych przez Urząd Miasta, Komitet ds. CPW zaprasza na uroczystą mszę św., która odbędzie się na terenie cmentarza.

O godzinie 19:30 rozpoczną się oficjalne uroczystości rocznicowe przy Pomniku Polegli-Niepokonani na terenie Cmentarza Powstańców Warszawskich, gdzie w ich trakcie odbędzie się również modlitwa ekumeniczna.

 

Ołtarz na Cmentarzu Powstańców Warszawy. Fot. Michał Pawlik

Ołtarz na Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Fot. Michał Pawlik

 

Przypominamy, że pod brukiem, na którym stoi pomnik jest kurhan, mogiła z prochami ponad 50 000 ludzi spalonych przez faszystów w Powstaniu Warszawskim.

Nawołujemy i apelujemy o godność i szacunek.

 

O godzinie 20:30 odbędzie się na terenie Cmentarza Powstańców Warszawy polowa msza święta..

Mszę odprawi ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz a koncelebrować ją będą ksiądz komandor Janusz Bąk i proboszcze wolskich parafii.

 

Msza odprawiona będzie przed obrazem Matki Boskiej AK autorstwa Ireny Pokrzywnickiej (sylwetka malarki i niezwykłe dzieje opisane są w osobnym artykule).

 

Zeszłoroczna, pierwsza msza polowa na CPW była wzruszająca, bo wreszcie tam była, ale odbywała sie w ciemnościach i na stojąco, co wielu starszym osobom sprawiało trudność tak z wytrzymaniem na stojąco jak i usłyszeniem głosu księdza komandora celebrującego mszę.

 

Dzięki pomocy Kancelarii Prezydenta RP, która wspiera działania Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy w organizacji mszy na CPW będzie zdecydowanie lepiej niż w roku ubiegłym.

Zapewnione jest oświetlenie, nagłośnienie, no i co najważniejsze – będą krzesła.

Po mszy tak jak w ubiegłym roku zespół Warszawiaki, który odśpiewa kilka powstańczych piosenek.

A pogoda będzie dobra , ciepło i bez deszczu !!!